Kırşehir Yaşam - Şehir Portalı & Firma Rehberi

Kaymakam AKELLER Kırmızı Düdük Uygulamasını Tanıttı

Kaymakam AKELLER Kırmızı Düdük Uygulamasını Tanıttı

Çiçekdağı ilçesinde Kurban Bayramı sebebiyle oluşan trafik yoğunluğundan ötürü meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla Çiçekdağı Emniyet ve Jandarma görevlileri trafik denetimlerini artırarak önemli karayolu güzergahlarında; radar uygulaması, kimlik sorgulama ve Kırmızı Düdük Kampanyası bilgilendirmesi ile sürücüler ve yolcuların güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağladı.

Denetimler sırasında Çiçekdağı Kaymakamı Burak Akeller uygulama noktalarında bizzat bulunarak sürücüleri trafik kurallarına uyulması ve Kırmızı Düdük Kampanyası hakkında bilgilendirdi.

Çiçekdağı Kaymakamı Burak AKELLER yaptığı açıklamada;

“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun emirleri ve Sayın Valimiz İbrahim AKIN’ın talimatları doğrultusunda Kırmızı Düdük kampanyasını ilçemizde uygulamaya başlamış bulunuyoruz. Güvenlik görevlilerimiz çalışmalarını özveriyle ve zaman mefhumu olmadan devam ettirmektedir. Bayram sevincimize gölge düşürecek kazalara sebebiyet vermemek için denetimlerimizi sıklaştırdık.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca yolculuk yapan çocuklara Kırmızı Düdük kampanyası dahilinde kırmızı düdükler verilerek şoförlerin trafik kurallarına aykırı bir hareket yapması halinde, trafik polisliği görevini üstlenerek düdüğü çalması istendi. Uzun yolculuklar sebebiyle yorgun ve uykusuz olan şoförlere ücretsiz dinlenebilecekleri mekan ve imkanlar sağlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ