Kırşehir Yaşam - Şehir Portalı & Firma Rehberi

Nöbetçi Eczanelere Yeni Sistem

Nöbetçi Eczanelere Yeni Sistem

İlimizde artan nüfus ve hastalıklar sebebiyle özellikle hafta sonu ve bayram günlerinde nöbetçi eczanelerde aşırı yoğunluktan vatandaşlarımız şikayetçiydi, 34.Bölge Eczalar Odasına taşıyan Kırşehir İl Temsilcisi Şeref Baran Genç bu sorunu çözmek için çalışmalara başladı.

Hasta ve yakınlarının çekti sıkıntıları ilimizinin bağlı olduğu 34.Bölge Eczalar Odasına taşıyan Kırşehir İl Temsilcisi Şeref Baran Genç, “Vatandaşların ve eczacıların bu konudaki sıkıntılarını Bölgemize ilettik, gerekli çalışmayı hazırladık ve Müracaat ettik, en kısa sürede gelişme olmasını bekliyoruz. En azından aşırı yoğunluk olan Bayram dönemi ve Hafta sonlarında iki Eczaneli nöbet sistemine geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Aksaray ve Nevşehir gibi çevre illerde ikili nöbet sisteminin olduğunu belirten Eczacı Şeref Baran Genç, Kırşehir’linin bu sıkıntısını çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Eczanelerin Döviz artışından ilaç temin edememe şekliyle etkilendiğini belirten Genç, Eczaneler sabitlenen dolar ve euro kurlarının artışlardan sonra yeni düzenlemenin yapılmamasıyla özellikle ithal ilaç temininde sıkıntılar çektiğini, önümüzdeki 3 aylık dönemde özellikle insülin, göz damlaları ve kanser ilaçlarında yeni sıkıntıların beklendiğinide sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ