Kırşehir Yaşam - Şehir Portalı & Firma Rehberi

Şehir İçi Otobüs Seferleri Başlıyor

Şehir İçi Otobüs Seferleri Başlıyor

Kırşehir Belediyesi tarafından şehir içine planlanan hatlar ile vatandaşlara hizmet verecek olan otobüs seferleri 1 Ekim Pazartesi başlıyor.

Kırşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşımda yaşadığı sıkıntıları gidermek amacıyla yapılan yatırımla şehir içi toplu taşımaya kavuştu.Kırşehir Belediyesi Özel Halk Otobüslerinin rengi turuncu renk olarak belirlendi, otobüsler her yarım saatte bir karşılıklı olarak sefer yapacak. Kırşehir genelinde planlanan 10 hat sabah saat 06.00’da başlayan seferler akşam saat 00.00’da son bulacak. Otobüs sefer saatleri hafta sonu günleri de dâhil olmak üzere, her gün aynı şekilde devam edecek.

Otobüs hatlarına ulaşmak için tıklayınız…

Otobüslerde kesintisiz güvenlik kamera kaydı ve şarj istasyonu olacak. Şehir merkezinde 140 tane planlanan durağın 24 tanesi akıllı durak olarak yapıldı.

Otobüslere binmek için kullanılacak akıllı kartlar kullan at, ücretsiz, indirimli ve tam olmak üzere 4 çeşit olarak belirlendi. Ücretsiz kartlar Şehit ve Gazi yakınları, Engelli vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar kullanabilecek, indirimli kartlar ise öğrenciler tarafından kullanılabilecek.

Kart ücretleri ise Tam kart bedeli 10 TL, İndirimli Kart ve Ücretsiz Kart Bedeli ise 15 TL olarak belirlendi. Yolcu biniş ücretleri ise Tam 2.25 TL, indirimli 1.75 TL olarak belirlendi.

Neden Toplu Taşıma Araçlarını Kullanmalıyız?

Günlük hayatımızda br yerden bir yere giderken ngenellikle mesafe hesaplaması yaparak, yürüyerek, taksiye binerek, otobüse ninerek ya da büyük şehirlerde metro kullanarak ulaşım yapmayı tercih ederiz. Ülkemizde kişi başına düşen araç sayısı her geçen gün arttığını düşünürsek, özel araçlarla seyahat edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar vardır.

Özel araçalarla seyahat etmek, karayollarında trafik yoğunluğu yaşanmasına, kazaların artmasına, can ve mal kayıplarının artmasına neden olabilmektedir. Çünkü yoğunluk zaman kaybına, dikkatsizliğe neden olduğu gibi kazalara da neden olabilir

İnsanlar toplu taşıma araçlarını daha çok kullanmalıdır, çünlü şuanda etkisini gösteren küresel ısınmanın nedenlerindenn biri de araçlardan çıkan egzoz dumanlarıdır. Toplu taşıma araçlarında daha çok insan taşındığı için kişi başına egzoz gazı üretimi azalacak ve aegsoz gazı kaynaklı kirliliğin azalması sağlanacaktır. Toplu taşıma araçları kullanımları esnasında uyulması gereken kurallar, yukarıda da belirtildiği gibi küresel ısınma faktörünü azaltacak kişi başına düşen egsozemisyonunnu minimum seviyeye indirecektir.

Toplu Taşıma Araçlarını Şu Sebeplerle Kullanmalıyız

*Enerki tasarrufu sağlamak amacıyla kullanmalıyız.
*Zaman tasarrufu sağlamak amacıyla kullanmalıyız.
*Ekonomik tasarruf sağlamak için kullanmalıyız.
*Kolay, ucuz ve hızlı ulaşım nedeniyle kullanmalıyız.

Kartmatik Doldurma Makinası Noktaları

*Akıllı Kart İşlem Merkezi(Gelir Şefliği)
*Otogar
*Hastane
*Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi
*Üniversite Bağbaşı Yerleşkesi

Yetkili kart Satış Noktaları

*Akıllı Kart İşlem Merkezi(Gelir Şefliği)
*Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi
*Üniversite Bağbaşı Yerleşkesi KYK Saliha Sultan Kız Yurdu A-B blok Kantin
*Kampüs Kafe(Cacabey Kampüsü Yanı)
*Köşem Market(Kapalı Pazar Girişi)
*Gedik Kuruyemiş(Belediye Karşısı)
*Gökhan Tekel(Öğretmen Evi Karşısı)
*Kardelen Büfe(Japon Pazarı Karşısı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ